PRG3216P-3302-D-T5
Mfr.Part #
PRG3216P-3302-D-T5
Description
RES SMD 33K OHM 1W 1206 WIDE
Stock
220
In Stock :
220
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
33kOhm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
1206
Case Code (Metric) :
3216
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Susumu PRG3216P-3302-D-T5
PRG Series, Thin Film, 33kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C