PLT0805Z2212LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z2212LBTS
Description
RES SMD 22.1KOHM 0.01% 1/4W 0805
Resistance :
22.1kOhm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Working Voltage :
100V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm