PLP5-1500
Mfr.Part #
PLP5-1500
Description
LIGHT PIPE 1.50" ROUND PNL MT
Lens Style :
Round with Domed Top
Number of Columns :
1
Mount :
Panel, Press Fit
Orientation :
Straight
Length :
38.1mm
Configuration :
Single
Housing Material :
Polycarbonate
Type :
Rigid
Reach Compliance Code :
Unknown
Lead Free :
Lead Free
Published :
Height :
9.1mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Color :
Clear
Mounting Type :
Panel Mount, Press Fit, Rear
Series :
PLP5
Lens Size :
5mm
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
REACH SVHC :
No SVHC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
4.9mm