PLP5-1250
Mfr.Part #
PLP5-1250
Manufacturer
Bivar, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
LIGHT PIPE 1.25" ROUND PNL MT
Stock
55
In Stock :
55
Product Category :
Package / Case :
Module
Series :
PLP5
Lens Style :
Round with Domed Top
REACH SVHC :
Unknown
Mounting Type :
Panel Mount, Press Fit, Rear
Color :
Clear
Lead Free :
Lead Free
Material :
PC, Polycarbonate
Length :
31.75mm
Mount :
Panel, Press Fit
Housing Color :
Clear
Published :
2004
Diameter :
4.9mm
Lens Size :
5mm
Housing Material :
Polycarbonate
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height :
9.1mm