PEMH10115
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PEMH10115
Manufacturer
Nexperia
Package / Case
SOT-563, SOT-666
Datasheet
Download
Description
NOW NEXPERIA PEMH10 - SMALL SIGN
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Base Part Number :
P*MH10
Package / Case :
SOT-563, SOT-666
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Additional Feature :
BUILT IN BIAS RESISTOR RATIO 21.36
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Pin Count :
6
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Max) :
150°C
Resistor - Emitter Base (R2) :
47k Ω
Transistor Type :
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
JESD-609 Code :
e3
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Terminal Form :
Flat
Factory Lead Time :
4 Weeks
Qualification Status :
Not Qualified
Current - Collector Cutoff (Max) :
1μA
Transistor Element Material :
SILICON
Surface Mount :
yes
Resistor - Base (R1) :
2.2k Ω
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Transistor Application :
SWITCHING
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Polarity/Channel Type :
NPN
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
50V
Number of Terminations :
6
Number of Elements :
2
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
100mV @ 250µA, 5mA
Configuration :
SEPARATE, 2 ELEMENTS WITH BUILT-IN RESISTOR
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
100 @ 100mA 5V
JESD-30 Code :
R-PDSO-F6
Power - Max :
300mW
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
PEMH10115
Nexperia PEMH10115
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Diodes Incorporated
    TRANS 2NPN PREBIAS 0.2W SOT363