PCNM2512E75R0BST5
Mfr.Part #
PCNM2512E75R0BST5
Description
RES SMD 75 OHM 0.1% 6W 2512
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
6W
Resistance :
75Ohms
Power (Watts) :
6W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
6.5786mm
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Case Code (Imperial) :
Width :
3.1496mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Datasheets
PCNM2512E75R0BST5
Vishay PCNM2512E75R0BST5
PCNM Series, Thin Film, 75Ohms, 6W, ±0.1%, -55°C~155°C