PCNM1206K7R50FST5
Mfr.Part #
PCNM1206K7R50FST5
Description
RES SMD 7.5 OHM 1% 2W 1206
Power (Watts) :
2W
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
7.5Ohms
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
PCNM1206K7R50FST5
Vishay PCNM1206K7R50FST5
PCNM Series, Thin Film, 7.5Ohms, 2W, ±1%, -55°C~155°C