PCNM1206E3012BST5
Mfr.Part #
PCNM1206E3012BST5
Description
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 2W 1206
Width :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
30.1kOhms
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
PCNM1206E3012BST5
Vishay PCNM1206E3012BST5
PCNM Series, Thin Film, 30.1kOhms, 2W, ±0.1%, -55°C~155°C