PCNM2512E1502BST5
Mfr.Part #
PCNM2512E1502BST5
Description
RES SMD 15K OHM 0.1% 6W 2512
Stock
9
In Stock :
9
Resistance :
15kOhms
Case Code (Metric) :
6432
Supplier Device Package :
2512
Length :
6.5786mm
Max Power Dissipation :
6W
Width :
3.1496mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Datasheets
PCNM2512E1502BST5
Vishay PCNM2512E1502BST5
PCNM Series, Thin Film, 15kOhms, 6W, ±0.1%, -55°C~155°C