PCNM2512E1000BST5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PCNM2512E1000BST5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 100 OHM 0.1% 6W 2512
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
PCNM
Width :
3.1496mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Max Power Dissipation :
6W
Height :
457.2μm
Case Code (Metric) :
Feature :
Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Magnetic, Safety
Resistance :
100Ohms
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
21 Weeks
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Length :
6.5786mm
Max Operating Temperature :
155°C
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
PCNM2512E1000BST5
Vishay PCNM2512E1000BST5
PCNM Series, Thin Film, 100Ohms, 6W, ±0.1%, -55°C~155°C