PCNM2512E3012BST5
Mfr.Part #
PCNM2512E3012BST5
Description
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 6W 2512
Stock
486
In Stock :
486
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Case Code (Metric) :
6432
Case Code (Imperial) :
2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.1496mm
Resistance :
30.1kOhms
Power (Watts) :
6W
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
6.5786mm
Max Power Dissipation :
6W
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
PCNM2512E3012BST5
Vishay PCNM2512E3012BST5
PCNM Series, Thin Film, 30.1kOhms, 6W, ±0.1%, -55°C~155°C