PCNM2512E2002BST5
Mfr.Part #
PCNM2512E2002BST5
Description
RES SMD 20K OHM 0.1% 6W 2512
Stock
587
In Stock :
587
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
6.5786mm
Resistance :
20kOhms
Max Power Dissipation :
6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
6W
Supplier Device Package :
2512
Width :
3.1496mm
Case Code (Imperial) :
2512
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
PCNM2512E2002BST5
Vishay PCNM2512E2002BST5
PCNM Series, Thin Film, 20kOhms, 6W, ±0.1%, -55°C~155°C