PCL201-200-BCG
Mfr.Part #
PCL201-200-BCG
Description
CBI LED T-1 3/4 5MM RIGHT ANGLE
Overall Height :
8.25mm
Luminous Intensity :
80.0 mcd
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Wavelength - Peak :
565nm
Viewing Angle :
35°
Lens Type :
TINTED
Millicandela Rating :
100mcd
Terminal Pitch :
2.54mm
Color :
Green
Series :
PCL201-200
Published :
Current :
20mA
Datasheets
PCL201-200-BCG
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING