PCL200-BG
Mfr.Part #
PCL200-BG
Description
CBI LED T-1 3/4 5MM RIGHT ANGLE
Luminous Intensity :
10.0 mcd
Viewing Angle :
60°
Millicandela Rating :
10mcd
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Lens Type :
Diffused
Color :
Green
Current :
20mA
Terminal Pitch :
2.54mm
Published :
Series :
PCL200
Wavelength - Peak :
565nm
Overall Height :
6.2mm
Datasheets
PCL200-BG
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING