PCL200-BCG
Mfr.Part #
PCL200-BCG
Description
CBI LED T-1 3/4 5MM RIGHT ANGLE
Overall Height :
6.2mm
Millicandela Rating :
80mcd
Viewing Angle :
24°
Terminal Pitch :
2.54mm
Wavelength - Peak :
565nm
Current :
20mA
Luminous Intensity :
80.0 mcd
Color :
Green
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Series :
PCL200
Lens Type :
TINTED
Datasheets
PCL200-BCG
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING