PCL200-BR
Mfr.Part #
PCL200-BR
Description
CBI LED T-1 3/4 5MM RIGHT ANGLE
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Millicandela Rating :
14mcd
Color :
Red
Overall Height :
6.2mm
Luminous Intensity :
14.0 mcd
Viewing Angle :
60°
Lens Type :
Diffused
Wavelength - Peak :
635nm
Current :
20mA
Series :
PCL200
Terminal Pitch :
2.54mm
Datasheets
PCL200-BR
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING