PCL201-200-BCA
Mfr.Part #
PCL201-200-BCA
Description
CBI LED T-1 3/4 5MM RIGHT ANGLE
Series :
PCL201-200
Viewing Angle :
35°
Millicandela Rating :
100mcd
Current :
20mA
Terminal Pitch :
2.54mm
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Overall Height :
8.25mm
Luminous Intensity :
100.0 mcd
Color :
Amber
Lens Type :
TINTED
Wavelength - Peak :
583nm
Datasheets
PCL201-200-BCA
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING