PCL200C-BR
Mfr.Part #
PCL200C-BR
Description
CBI LED T-1 3/4 5MM RIGHT ANGLE
Millicandela Rating :
14mcd
Current :
20mA
Viewing Angle :
60°
Terminal Pitch :
2.54mm
Series :
PCL200C
Luminous Intensity :
14.0 mcd
Overall Height :
8.25mm
Wavelength - Peak :
635nm
Color :
Red
Lens Type :
Diffused
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Datasheets
PCL200C-BR
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING