PCL200C-BCA
Mfr.Part #
PCL200C-BCA
Description
CBI LED T-1 3/4 5MM RIGHT ANGLE
Wavelength - Peak :
583nm
Lens Type :
TINTED
Current :
20mA
Terminal Pitch :
2.54mm
Color :
Amber
Luminous Intensity :
100.0 mcd
Series :
PCL200C
Viewing Angle :
35°
Overall Height :
8.25mm
Millicandela Rating :
120mcd
Lens Size :
5mm T-1 3/4
Datasheets
PCL200C-BCA
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING