PCAN2512E75R0BST5
Mfr.Part #
PCAN2512E75R0BST5
Description
RES SMD 75 OHM 0.1% 6W 2512
Resistance :
75Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
6W
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.1496mm
Power (Watts) :
6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
6.5786mm
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
PCAN2512E75R0BST5
Vishay PCAN2512E75R0BST5
PCAN Series, Thin Film, 75Ohms, 6W, ±0.1%, -55°C~155°C