PCAN0805E1000BST5
Mfr.Part #
PCAN0805E1000BST5
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 100 OHM 0.1% 1W 0805
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Width :
1.27mm
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Length :
2.032mm
Resistance :
100Ohms
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Factory Lead Time :
26 Weeks
Datasheets
PCAN0805E1000BST5
Vishay PCAN0805E1000BST5
PCAN Series, Thin Film, 100Ohms, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C