PCAN0603E2501BST5
Mfr.Part #
PCAN0603E2501BST5
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 2.5K OHM 0.1% 1/2W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
812.8μm
Resistance :
2.5kOhms
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6256mm
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
PCAN0603E2501BST5
Vishay PCAN0603E2501BST5
PCAN Series, Thin Film, 2.5kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C