PCAN2512E49R9BST5
Mfr.Part #
PCAN2512E49R9BST5
Description
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 6W 2512
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
6W
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.1496mm
Power (Watts) :
6W
Length :
6.5786mm
Resistance :
49.9Ohms
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
PCAN2512E49R9BST5
Vishay PCAN2512E49R9BST5
PCAN Series, Thin Film, 49.9Ohms, 6W, ±0.1%, -55°C~155°C