PCAN2512E40R2BST5
Mfr.Part #
PCAN2512E40R2BST5
Description
RES SMD 40.2 OHM 0.1% 6W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
6.5786mm
Resistance :
40.2Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
6W
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
6W
Width :
3.1496mm
Datasheets
PCAN2512E40R2BST5
Vishay PCAN2512E40R2BST5
PCAN Series, Thin Film, 40.2Ohms, 6W, ±0.1%, -55°C~155°C