PCAN2512E30R1BST5
Mfr.Part #
PCAN2512E30R1BST5
Description
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 6W 2512
Width :
3.1496mm
Size / Dimension :
0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
Power (Watts) :
6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
30.1Ohms
Length :
6.5786mm
Max Power Dissipation :
6W
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
PCAN2512E30R1BST5
Vishay PCAN2512E30R1BST5
PCAN Series, Thin Film, 30.1Ohms, 6W, ±0.1%, -55°C~155°C