PCAN0805E75R0BST5
Mfr.Part #
PCAN0805E75R0BST5
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 75 OHM 0.1% 1W 0805
Stock
20
In Stock :
20
Supplier Device Package :
0805
Max Power Dissipation :
1W
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Case Code (Metric) :
2012
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
75Ohms
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Length :
2.032mm
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
1.27mm
Factory Lead Time :
26 Weeks
Datasheets
PCAN0805E75R0BST5
Vishay PCAN0805E75R0BST5
PCAN Series, Thin Film, 75Ohms, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C