PCAN0805E49R9BST5
Mfr.Part #
PCAN0805E49R9BST5
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
1.27mm
Max Power Dissipation :
1W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Length :
2.032mm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
26 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.018 0.46mm
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
49.9Ohms
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
PCAN0805E49R9BST5
Vishay PCAN0805E49R9BST5
PCAN Series, Thin Film, 49.9Ohms, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C