P2010E47R0FBT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P2010E47R0FBT
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE THIN FILMS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Depth :
2.54mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
5.08mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Power Rating :
1W
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
47Ohm
Tolerance :
1%
Datasheets
P2010E47R0FBT
Vishay / Sfernice P2010E47R0FBT
Thin Film, 47Ohm, 1%,