MFR0623FTEV4121
Mfr.Part #
MFR0623FTEV4121
Description
RES 4.12K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.091 Dia x 0.248 L (2.30mm x 6.30mm)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250 mW
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
4.12 kΩ
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR0623FTEV4121
Viking Tech MFR0623FTEV4121
MFR Series, Metal Film, 4.12 kΩ, 0.25W, 1/4W, ±1%, -55°C ~ 155°C