MFR0623FTEV7R50
Mfr.Part #
MFR0623FTEV7R50
Description
RES 7.5 OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Power Rating :
250 mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
7.5 Ω
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.091 Dia x 0.248 L (2.30mm x 6.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Datasheets
MFR0623FTEV7R50
Viking Tech MFR0623FTEV7R50
MFR Series, Metal Film, 7.5 Ω, 0.25W, 1/4W, ±1%, -55°C ~ 155°C