MFR0623FTEV1651
Mfr.Part #
MFR0623FTEV1651
Description
RES 1.65K OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
1.65 kΩ
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Power Rating :
250 mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.091 Dia x 0.248 L (2.30mm x 6.30mm)
Datasheets
MFR0623FTEV1651
Viking Tech MFR0623FTEV1651
MFR Series, Metal Film, 1.65 kΩ, 0.25W, 1/4W, ±1%, -55°C ~ 155°C