MFR0623FAEV2873
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR0623FAEV2873
Manufacturer
Viking Tech
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 287K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Through Hole Resistors
Failure Rate :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Product Status :
Active
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Supplier Device Package :
Axial
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Series :
MFR
Size / Dimension :
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Resistance :
287 kOhms
Height - Seated (Max) :
Datasheets
MFR0623FAEV2873
Viking Tech MFR0623FAEV2873
287 kOhms, 0.25W, 1/4W, Metal Film,