MFR0623FTEV15R8
Mfr.Part #
MFR0623FTEV15R8
Description
RES 15.8 OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.091 Dia x 0.248 L (2.30mm x 6.30mm)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Tolerance :
±1%
Resistance :
15.8 Ω
Power Rating :
250 mW
Height - Seated (Max) :
Datasheets
MFR0623FTEV15R8
Viking Tech MFR0623FTEV15R8
MFR Series, Metal Film, 15.8 Ω, 0.25W, 1/4W, ±1%, -55°C ~ 155°C