IGBRB1000BJAPCT5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IGBRB1000BJAPCT5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
0404 (1010 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES BACK CONTACT PD 10 OHM 5% 10
Stock
6
In Stock :
6
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
10Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0404 (1010 Metric)
Size / Dimension :
0.039Lx0.039W 1.00mmx1.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
0404
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
4W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.012 0.30mm
Series :
IGBR
Tolerance :
±5%
Feature :
Bonding Mountable, Moisture Resistant
Datasheets
IGBRB1000BJAPCT5
Vishay IGBRB1000BJAPCT5
IGBR Series, Thin Film, 10Ohms, 4W, ±5%, -55°C~125°C