IDCS7328ER680M
Mfr.Part #
IDCS7328ER680M
Description
FIXED IND 68UH 2A 138 MOHM SMD
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Case/Size Code :
Test Frequency :
100kHz
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
138mOhm Max
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Nonstandard
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance :
68μH
Pbfree Code :
yes
Current - Saturation :
3A
Height :
7.62mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Published :
Termination :
SMD/SMT
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Terminations :
2
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Depth :
15.24mm
Current Rating :
2A
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
2A
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Shielding :
yes
Radiation Hardening :
No
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Packing Method :
TR, 13 INCH
Datasheets
IDCS7328ER680M
IDCS7328ER680M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD