IDCS2512ER331M
Mfr.Part #
IDCS2512ER331M
Description
FIXED IND 330UH 200MA 1.4OHM SMD
Depth :
4.45mm
Current Rating (Amps) :
200mA
Current Rating :
200mA
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Max DC Current :
200mA
Published :
Length :
6.604mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height :
2.92mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Min Operating Temperature :
-40°C
Inductance :
330μH
DC Resistance (DCR) :
1.4Ohm Max
16 Weeks
Width :
4.445mm
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
IDCS2512ER331M
IDCS2512ER331M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD