IDCS2512ER151M
Mfr.Part #
IDCS2512ER151M
Description
FIXED IND 150UH 260MA 590MOHM SM
Max DC Current :
260mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Depth :
4.45mm
Height :
2.92mm
Current Rating :
260mA
Max Operating Temperature :
125°C
Material - Core :
Ferrite
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Width :
4.445mm
Published :
DC Resistance (DCR) :
590mOhm Max
Shielding :
Shielded
Inductance :
150μH
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Current Rating (Amps) :
260mA
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Length :
6.604mm
Datasheets
IDCS2512ER151M
IDCS2512ER151M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD