IDCS2512ER103M
Mfr.Part #
IDCS2512ER103M
Description
FIXED IND 10MH 20MA 32.8 OHM SMD
Fixed Inductors
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
DC Current :
20mA
Current Rating :
20mA
HTS Code :
Construction :
RECTANGULAR
Test Frequency :
100kHz
Number of Functions :
1
Tolerance :
±20%
Inductance :
10mH
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
1 (Unlimited)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Pbfree Code :
yes
Shielding :
yes
Max DC Current :
20mA
Depth :
4.45mm
DC Resistance (DCR) :
32.8Ohm Max
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e4
Case/Size Code :
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Type :
Surface Mount
Military Standard :
Not
Height :
2.921mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Datasheets
IDCS2512ER103M
IDCS2512ER103M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD