IDCS2512ER221M
Mfr.Part #
IDCS2512ER221M
Description
FIXED IND 220UH 220MA 770MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Nonstandard
DC Current :
220mA
Current Rating :
220mA
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Depth :
4.45mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
4.445mm
Length :
6.604mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
770mOhm
Current Rating (Amps) :
220mA
Height :
2.92mm
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
220μH
DC Resistance (DCR) :
770mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Military Standard :
Not
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±20%
Max DC Current :
220mA
Datasheets
IDCS2512ER221M
IDCS2512ER221M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD