IDCS2512ER102M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDCS2512ER102M
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1MH 150MA 3.4 OHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
Nonstandard
Radiation Hardening :
No
DC Current :
150mA
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Max DC Current :
150mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
150mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
IDCS-2512
Depth :
4.45mm
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
3.4Ohm Max
Current Rating (Amps) :
150mA
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
1mH
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Test Frequency :
100kHz
Height :
2.921mm
Material - Core :
Ferrite
Tolerance :
±20%
Width :
4.445mm
Length :
6.604mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Shielding :
Shielded
Datasheets
IDCS2512ER102M
IDCS2512ER102M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD