IDCS7328ER470M
Mfr.Part #
IDCS7328ER470M
Description
FIXED IND 47UH 2.4A 97 MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
No
Max Operating Temperature :
125°C
DC Resistance (DCR) :
97mOhm Max
Size / Dimension :
0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
2.4A
Depth :
15.24mm
Shielding :
Shielded
Test Frequency :
100kHz
Current Rating :
2.4A
Tolerance :
±20%
Series :
IDCS-7328
Length :
18.542mm
16 Weeks
Width :
15.24mm
Inductance :
47μH
Height :
7.62mm
Current - Saturation :
4A
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
IDCS7328ER470M
IDCS7328ER470M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD