IDCS7328ER221M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDCS7328ER221M
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220UH 1.1A 470MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Inductance :
220μH
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-40°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
Current Rating :
1.1A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
IDCS-7328
Length :
18.542mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Published :
Package / Case :
Nonstandard
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
15.24mm
Material - Core :
Ferrite
Current Rating (Amps) :
1.1A
Current - Saturation :
1.9A
Height :
7.62mm
Depth :
15.24mm
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
±20%
Composition :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
470mOhm Max
Datasheets
IDCS7328ER221M
IDCS7328ER221M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD