IDCS7328ER220M
Mfr.Part #
IDCS7328ER220M
Description
FIXED IND 22UH 3.1A 59 MOHM SMD
Height :
7.62mm
No
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Military Standard :
Not
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
59mOhm Max
Tolerance :
±20%
Construction :
RECTANGULAR
Current - Saturation :
6A
Number of Functions :
1
Depth :
15.24mm
Case/Size Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current Rating :
3.1A
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Shielding :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Inductance :
22μH
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Datasheets
IDCS7328ER220M
IDCS7328ER220M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD