IDCS7328ER151M
Mfr.Part #
IDCS7328ER151M
Description
FIXED IND 150UH 1.3A 293MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
1.3A
Military Standard :
Not
Resistance :
293mOhm
Ferrite
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Width :
15.24mm
Current - Saturation :
2.1A
DC Resistance (DCR) :
293mOhm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
18.542mm
Inductance :
150μH
Height :
7.62mm
Size / Dimension :
0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Depth :
15.24mm
Current Rating :
1.3A
Composition :
Wirewound
Shielding :
Shielded
Test Frequency :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
IDCS7328ER151M
IDCS7328ER151M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD