IDCS7328ER150M
Mfr.Part #
IDCS7328ER150M
Description
FIXED IND 15UH 3.4A 48 MOHM SMD
Fixed Inductors
Number of Terminations :
2
Current - Saturation :
7A
JESD-609 Code :
e3
Test Frequency :
100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Height :
7.62mm
Inductance :
15μH
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Current Rating :
3.4A
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
16 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
IDCS-7328
Military Standard :
Not
Shielding :
yes
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Depth :
15.24mm
Case/Size Code :
Size / Dimension :
0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
48mOhm Max
Datasheets
IDCS7328ER150M
IDCS7328ER150M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD