IDCS7328ER102M
Mfr.Part #
IDCS7328ER102M
Description
FIXED IND 1MH 530MA 2.01 OHM SMD
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
Inductance :
1mH
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
800mA
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100kHz
16 Weeks
Current Rating (Amps) :
530mA
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
2.01Ohm Max
Datasheets
IDCS7328ER102M
IDCS7328ER102M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD