IDCS7328ER100M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDCS7328ER100M
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 3.9A 40 MOHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
IDCS-7328
Inductor Application :
HIGH CURRENT INDUCTOR
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Height Seated (Max) :
0.300 7.62mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Case/Size Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Shielding :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
15.24mm
Test Frequency :
100kHz
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±20%
Inductance :
10μH
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating :
3.9A
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current - Saturation :
8A
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Ferrite
Published :
Height :
7.62mm
Mount :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Type :
Wirewound
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
HTS Code :
Military Standard :
Not
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
IDCS7328ER100M
IDCS7328ER100M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD