IDCS5020ER331M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDCS5020ER331M
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330UH 350MA 1.2OHM SMD
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
5.08mm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
9.4mm
Current Rating :
350mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Wirewound
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Current - Saturation :
400mA
Package / Case :
Nonstandard
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Material - Core :
Ferrite
Radiation Hardening :
No
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
Shielded
Series :
IDCS-5020
Length :
12.954mm
Inductance :
330μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
100kHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Width :
9.398mm
Published :
Composition :
Wirewound
Max Operating Temperature :
125°C
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Factory Lead Time :
16 Weeks
Current Rating (Amps) :
350mA
Size / Dimension :
0.510Lx0.370W 12.95mmx9.40mm
Mount :
Surface Mount
Datasheets
IDCS5020ER331M
IDCS5020ER331M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD