IDCS5020ER2R2M
Mfr.Part #
IDCS5020ER2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 3.8A 32 MOHM SMD
Fixed Inductors
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height :
5.08mm
Min Operating Temperature :
-40°C
DC Resistance (DCR) :
32mOhm Max
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.510Lx0.370W 12.95mmx9.40mm
Current Rating :
3.8A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
3.8A
Inductance :
2.2μH
Length :
12.954mm
Test Frequency :
100kHz
Current - Saturation :
5A
Published :
Depth :
9.4mm
Width :
9.398mm
Composition :
Wirewound
Datasheets
IDCS5020ER2R2M
IDCS5020ER2R2M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD