IDCS5020ER151M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
IDCS5020ER151M
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 550MA 520MOHM SM
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Fixed Inductors
Width :
9.398mm
Material - Core :
Ferrite
Shielding :
Shielded
Tolerance :
±20%
Length :
12.954mm
Inductance :
150μH
Type :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.510Lx0.370W 12.95mmx9.40mm
Height :
5.08mm
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
9.4mm
DC Resistance (DCR) :
520mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating (Amps) :
550mA
Mounting Type :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-40°C
Series :
IDCS-5020
Factory Lead Time :
16 Weeks
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
Current - Saturation :
600mA
Composition :
Wirewound
Current Rating :
550mA
Datasheets
IDCS5020ER151M
IDCS5020ER151M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD